Find answers, ask questions, and connect with our
community around the world.

  • Kyle Pearce

    Administrator
    February 5, 2021 at 7:03 am

    Love your examples.

    Something I found really interesting for your multiplicative comparison example was the fact that you compared one part of two composed units! You shared two composed units (cost to weight ratios) and then chose to multiplicatively compare the costs! Super slick 🙂